Tartu ringkond
Kontaktid ja liikmed
Ringkonnavanem
Noorteinstruktor
Tutvustus
14. mai 1991. asutati Tartu ringkonnas esimene taasiseseisvunud Eesti Kodutütarde rühm Puhja, tänaseni tegutseva noortejuhi Ülle Närska eestvedamisel. Tartus ja Tartu maakonnas tegutseb hetkel 20 rühma, millest 2 rühma on eriala rühmad Kultuurirühm ja NEG ning nende tegevus on baseerunud vastavalt kultuurilistele tegevustele ning matkatarkuste omandamisele ja metsas käimisele. Rühmades tegelevad tüdrukutega aktiivselt täiskasvanud vabatahtlikud, nende rühmavanemad. Kodutütarde tegevus on väga mitmekesine ning silmaringi avardav, lisaks sellele leitakse sõpru kogu eluks. Tegevus toimub nii rühmatundide ehk koondustena, samuti erinevate väljasõitude, õppekäikude, matkade ja laagritena. Kõigi tegevuste organiseerimisel toetatakse noorte endi initsiatiivi.
Suurimateks traditsioonilisteks üritusteks on Tartu Kodutütarde sünnipäeva-aktus jaanuaris, mida tähistame alati pidulikult koos oma sõpradega. Kevadlaager toimub aprillis ning see viib osalejad metsalaagrisse, kus õpitakse matkatarkusi ja skaudioskusi ning ööbitakse köetavates telkides. Aasta pikim laager jääb juulikuusse, mil toimub Tartu Kodutütarde ja Noorte Kotkaste suvelaager, mis on ka ühtlasi teemalaager. Sügis algab noorematele mõeldud Kavilda matkamänguga, mis toimub Kavilda ürgorus ning on iga-aastane hitt. Novembrikuus toimub erialalaager, mis aitab noortel erikatsete tingimused täita ning uus erialamärk saada. Tartu ringkonnas lõppeb Kodutütarde aasta jõululaagriga, kus tegevused on põhiliselt sisetingimustes ning seal kuulutatakse ka välja Aasta Kodutütar. Tartu ringkonnas tegutseb ka rühmajuhtide kool, mille igal hooajal lõpetavad tublid ja tragid noored, kes soovivad rohkem oma rühma tegutsemisesse panustada ning tulevikus noortejuhtidena jätkata.
Ringkonnas tegutsevad rühmad
- Alaska (Alatskivi)
- Descartesi tüdrukud
- Sinililled (Elva)
- Sinilinnud (Elva)
- Kivilinna
- Kuuste
- Kõrveküla
- Opossumid (Tartu)
- Kotkaplikad (Puhja)
- Pärlipüüdjad (Puhja)
- Tulesäde (Rannu)
- Pistrikud (Lähte)
- Sillaotsa
- Sinine Aara (Tartu)
- Tammepiigad (Tartu)
- Kratid (Ülenurme)
- Vara
- NEG rühm (matkarühm)
- Maarja (Tartu)
- Neoneiud (Nõo)
Mida mulle kodutütreks olemine annab?
Et olla noortejuht, peab olema aktiivne ja julge ning täis pealehakkamist. Usun, et minul on need omadused olemas ja noortejuhina saan neid sihipäraselt kasutada. Eriti oluline on see, et saan ka ise areneda. Noored on aktiivsed, ausad ja tegutsemishimulised. Nendega koos tegutsedes püüan olla kõigi jaoks olemas ja märgata igaüht. Õige suunamise ja toetamise korral kasvavad kodutütardest tublid ja hakkajad inimesed.
Olla kellelegi vajalik ja aidata ilma vastuteenet saamata tekitab eriliselt hea tunde. Pärast pikki matku või teguderohkeid laagripäevi on suurepärane saada väikestelt kodutütardelt soe kallistus ja hingepõhjast tulnud tänu, et olen neid aidanud ja nendega koos olnud. Väikesed rõõmuhetked kasvavad päeva lõpuks suuremaks. Need meeldivad emotsioonid ja hulganisti toredaid inimesi minu ümber hoiavadki mind noorte juures.
Liisbet, noortejuht