Mine tagasi

Raplamaal toimub noortejuhtide patrullvõistlus

11. mai 2023

Noortejuhtide patrullvõistlus, mis leiab aset 12.-13. mail Raplamaal Kehtna vallas, annab Kodutütarde ja Noorte Kotkaste vabatahtlikele juhtidele võimaluse panna proovile oma oskused ja teadmised, mida on vaja edukaks noortejuhi tegevuseks.

Võistlus on mõeldud noortejuhtidele, kes soovivad oma teadmised panna proovile Kodutütarde ja Noorte Kotkaste järgu- ning erikatsete osas, lisaks testitakse võistlejate füüsilist vastupidavust, omavahelist suhtlust ning meeskonnatöö oskusi.

Korraldaja Liis Jõesaare sõnul tuli mõte noortejuhtide võistluse korraldamiseks noortelt endalt, kes tahtsid juhtidele „tagasi teha“. Jõesaar sõnas, et noorliikmetele mõeldud salgapealike ja rühmajuhtide kursuse osa oli proovida kirjutada noorte omaalgatuslike ideede toetuse projekt ning kuigi nad esitamiseni ei jõudnud, tundus mõte piisavalt äge, et üritus välja hõigata ja näha, kes veel mõttega kaasa tuleb. Võistluse korraldusmeeskond koosnebki noortest endast. “Noored saavad tunda korraldamise võlu ja valu ning eks rajal näha ole kes kellele „tagasi teeb“, muigas Jõesaar.

Võistlus algab reedel, 12. mail, kui kell 20.00 stardib esimene võistkond rajale. Kokku on stardijoonel 8 noortejuhtide võistkonda, lisaks Naiskodukaitse 0-tiim. Võistluse käigus tuleb osalejatel läbida 35-kilomeetrine trass ning aega kulub on orienteeruvalt 24 tundi. 

4-liikmeliste võistkondade ülesanne on liikuda jalgsi ja varjatult, vältides kontakti vastutegevuse ja teiste võistkondadega ning täita etteantud ülesandeid kontrollpunktides. Kontrollpunktid seotud noortejuhi ametiga või noorte järgu- ja erikatsete teadmistega. 

“Ise loodan, et ilm püsib soe ja kuiv, et peale võistlust ka oleks rõõmus nägu nii juhtidel kui noortel, kogemusest võidavad kõik”, sõnas Liis Jõesaar.

Võistlus korraldatakse Kodutütarde Rapla ringkonna ja Noorte Kotkaste Rapla maleva poolt, koostöös Kaitseliidu Rapla maleva ning Naiskodukaitse Rapla ringkonnaga.